Jaht në formën e një gaforreje, do të kushtojë 22 milion euro

Lazzarini Design”, një studio italiane, ka projektuar një superjaht futuristik, me 6 dhoma gjumi, panele diellore në dy anët e katamarani dhe një hapësirë për të transportuar edhe një automjet. I quajtur “Pagarus”, ky mjet lundrues pritet të kushtojë rreth 22 milionë euro. Ai do të ketë një gjatësi 25 metra dhe një shpejtësi 28 milje në orë.

Ky jaht mund të mbajë 8 pasagjerë dhe 4 anëtarët e ekuipazhit. Studioja italiane e përshkruan realizimin e saj si të frymëzuar nga natyra.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu