Jo vetëm Cristiano Ronaldo, klubi saudit gati ofertën e “çmendur” për Leo Messin

Pas Cristiano Ronaldos, Arabia Saudite provon Lionel Messin. Siç raporton “Mundo Deportivo”, Al Hilal dëshiron t’i përgjigjet goditjes së madhe në merkato nga Al Nassr dhe është i gatshëm të bëjë gjithçka për argjentinasin, madje duke ofruar 300 milionë dollarë në vit.

Vendi i Lindjes së Mesme po investon masivish në funksion të kandidaturës për Kupën e Botës 2030, një strategji që në thelb shkon për të kopjuar atë të Katarit.

Messit i ka mbetur edhe pak kohë nga kontrata e tij me PSG-në, por trajneri i klubit ku argjentinasi luan, Galtier, theksoi se është i bindur që Messi do të qëndrojë në Paris pasi është tepër i lumtur.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu