Jozyrtarisht: Një person i afërt me Taravarin vendosi plumbin në shtëpinë e tij!?

Plumbi që u shfaq mëngjesin e sotëm në oborrin e shtëpisë së kryetarit të komunës së Gostivarit dhe kryetarit të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, ka shumë të ngjarë të lidhet me mikun e tij të ngushtë.

Këto janë të dhënat fillestare jozyrtare të ndara nga burime pranë hetimit.

Nuk dihet ende nëse njeriu i afërt me Taravarin i ka kthyer shpinën brenda natës apo ishte një skenar i parapërgatitur.

Pasi Taravari sulmoi mbrëmë zyrtarë të lartë të Aleancës për Shqiptarët, tensioni në parti sa vjen e shtohet dhe sot media të caktuara tashmë kanë shkruar se të shtunën në Kryesinë Qendrore të Aleancës, kryetari i kësaj organizate, Ziyadin Sela. , mund të iniciojë zëvendësimin e personit të parë të partisë Taravari, e më pas të kërkojë zëvendësimin e ministrave Azir Aliu dhe Fatmir Majiti që vijnë nga kjo parti, shkruan Utrinski Vesnik.

НЕОФИЦИЈАЛНО: Близок човек на Таравари го подметнал куршумот?


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu