Kasami në RTK me simbolin e lulëkuqes, përkujton gjenocidin serb në Kosovë

Kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami sonte ka qenë i ftuar në një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës.

Kasami ka folur për sfidat politike të partisë së tij, kandidatin e mundshëm për president, bashkëpunimin e opozitës dhe tema të tjera. Ajo që vërehej në sakon e Bilall Kasamit ishte lulëkuqja me katër petale të cilën Kasami e mbante në gjoks e cila jo zyrtariaht është simbol i përkujtimit të viktimave të gjenocidit në Kosovë.

Kjo tregon qartë se shqiptarët janë bashkë kundër sërbisë dhe se ndëshkimi i tyre duhet të jetë i pashmangshëm.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu