Keni nivel të lartë inteligjence nëse arrini ta gjeni macen ne fotografi

Sigurisht keni shikim të mprehtë dhe nivel të lartë inteligjence, e nëse arrini ta gjeni macen e kamufluar duke qëndruar e ulur në një tepih, tregon se jeni i rrallë.

Macja me lara bardhezi me gjatë ua ka vështirësuar punën atyre që deshën ta gjejnë, pasi larat në trup përshtateshin me ngjyrën e tepihut në fotografi, transmeton Telegrafi.

Por nëse i kushtoni vëmendje dhe e shikoni mjaft mirë fotografin, do të duhej ta gjeni macen.

Madje vetëm ata me shikim të mprehtë dhe këmbëngulës mund ta zbërthejnë këtë “iluzion optik”.

Iluzionet optike janë një mënyrë e përkryer ta sfidoni veten, dhe ato shpesh bëhen virale në rrjetet e ndryshme sociale.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu