Kevin Durant mund të përfundojë te Boston Celtics, po punohet për marrëveshje mes klubeve

Basketbollisti i njohur Kevin Durant planifikon të ndryshojë skuadër në sezonin e ardhshëm dhe mediat shkruajnë se ai mund të vazhdojë karrierën te Boston Celtics.

Sipas gazetarit Adrian Wojnarowski, negociatat mes Brooklyn dhe Boston kanë filluar, duke shtuar se ky lajm vjen si një befasi e madhe pasi pritej që Bostoni të mos interesohej shumë për shërbimet e lojtarit.

Thuhet se Brooklyn është më afër marrëveshjes me Bostonin sesa me çdo klub tjetër dhe ka mundësi që në tregti të përfshihet edhe Brown, i cili do të largohej nga Bostoni në një drejtim tjetër.

Durant së fundmi kërkoi të largohej nga Brooklyn dhe drejtuesit e klubit po kërkojnë opsionin më të mirë të mundshëm për klubin e tij të ri, por raportohet se Bostoni po kërkon gjithashtu zgjedhje në draftet e ardhshme për shërbimet e lojtarit.

Ëojnaroëski shton se përveç Bostonit, në lojë për Durant janë edhe Miami, Phoenix dhe Toronto. Sezonin e kaluar, Durant, tani 33-vjeçar kishte mesatarisht 29.9 pikë , 7.4 kërcime dhe 6.4 asistime për ndeshje.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu