Kinematografia në zi, vdes producenti 63-vjeçar i Titanic

Jon Landau, producenti fitues i çmimit Oscar i disa prej filmave me fitimet më të larta në botë të të gjitha kohërave, duke përfshirë Titanic dhe Avatar ka vdekur në moshën 63-vjeçare.

Raportohet se ai ndërroi jetë pasi prej më shumë se një viti vuante nga kanceri.

Motra e tij Tina konfirmoi vdekjen në rrjetet sociale, duke e quajtur atë “vëllain më të mirë që një vajzë mund të ëndërronte ndonjëherë”.

Zemra ime është thyer, por gjithashtu shpërthen nga krenaria dhe mirënjohja për jetën e tij më të jashtëzakonshme, dhe dashurinë dhe dhuratat që ai më dha mua – dhe të gjithë ata që e njihnin atë apo filmat e tij”, shkroi ajo.

Partneriteti i Landau me regjisorin James Cameron çoi në tre nominime për Oscar dhe një fitim për filmin më të mirë për “Titanic” të vitit 1997.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu