Kjo është skuadra e Vitit të IFFHS në vitin 2022

Tre lojtarë të Paris Saint-Germain janë emëruar në ekipin e vitit të IFFHS. Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit ka emëruar njëmbëdhjetë lojtarë të denjë për një vend në ekipin simbolik të vitit 2022.

Përbërja është kjo:

Portier : Thibaut Courtois (Real Madrid, Belgjikë);

Mbrojtja : Alphonso Davies ( Bavari , Kanada), Virgil van Dijk ( Liverpool , Holandë), Joshko Guardiol (Leipzig, Kroaci), Ashraf Hakimi (PSG, Marok);

Mesfusha : Lionel Messi (PSG, Argjentinë), Kevin de Bruyne (Manchester City, Belgjikë), Luka Modric (Real Madrid, Kroaci);

Sulmues : Kylian Mbappe ( PSG, Francë), Karim Benzema (Real Madrid, Francë), Erling Haaland (Manchester City, Norvegji).


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu