Koalicionimet parazgjedhore, Ziadin Sela flet se si do të veprojnë

Ziadin Sela nga ASh-ja është mysafir në ClickPlus në TV21.

“Kuvendin qendror do ta mbajmë deri të premten, të enjten ose të premten dhe aty do të vendoset”.

Deri në këtë ditë, ASh-ja e Ziadin Selës duhet të sjell vendim se si do të veprojë në zgjedhjet e majit.

Duke folur se a pritet që t’i bashkohet Frontit Europian, Sela tha se tema për lista të përbashkëta me partitë e Frontit europian është ezauruar.

Sipas tij, për momentin nuk mund të zbatohet as çështja që të shkohet vetë në zgjedhje.

“Tema për listat e përbashkëta është ezauruar. Gjithashtu – edhe vendimi që të shkojmë vetë në zgjedhje, nuk mund të zbatohet pa pasur edhe një vendim të Gjykatës”./TV21


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu