“Ku po shkon Bosnje dhe Hercegovina?” Milorad Dodik: Shpërbërja e saj, çështje kohë

Është vetëm çështje kohë, Bosnja Hercegovina do të shpërbëhet”, kështu është shprehur presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik.

Ai ka theksuar se ‘Asambleja Kombëtare e Republikës Srpska mori të gjitha vendimet e duhura për statusin e saj të pavarur’.

Gjithashtu shton se tashmë mbetet vetëm të presin se kur e gjitha kjo të realizohet.

“Ku po shkon Bosnja dhe Hercegovina? Kjo është pyetja që duhet të shtrohet. Ajo do të shpërbëhet, është vetëm çështje kohë kur kjo të ndodhë”, shprehet ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu