Kujdes, temperaturat pritet të arrijnë në 39 gradë

Në ditën e sotme pritet të jetë mot me diell dhe me vranësira lokale ku pasdite, në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje shiu të përcjella me bubullima. Erë e dobët deri në mesatare do të fryjë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të arrijnë në interval prej 14 deri në 23, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 33 deri në 39 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë ku temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 39 gradë Celsiusë


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu