Kurti në Greqi, merr pjesë në darkën e liderëve të Ballkanit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot do të shkojë për vizitë zyrtare në Greqi. Ai do të pritet në takim nesër nga kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, duke filluar nga ora 10:45.

Pos kryeministrit kosovar, atje të pranishëm do të jenë edhe liderët e tjerë të Ballkanit Perëndimor me ftesë të Mitsotakis, i cili ka organizuar një darkë joformale për të diskutuar për zgjerimin dhe të ardhmen evropiane të rajonit.

Të pranishëm do të jenë edhe presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, dhe presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel.

Darka do të jetë sot duke filluar nga ora 20:15.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu