Kurti – Vuçiq më 18 mars, Albert Musliu: Takimi në Ohër ka simbolikë të veçantë

Analisti politik, Albert Musliu në Klan Debat duke diskutuar për takimin e Ohrit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, thotë se ky takimmështë i një rëndësie të veçantë.

Sipas tij edhe mbajtja në Ohër ka simbolikë të veçantë duke e lidhur edhe me Marrëveshjen e Ohrit të vitit 2001.

“Simbolika është ajo se në Ballkan ka ardhur koha për zgjidhje të çëshjteve dhe pikërisht Ohri është vendi i përshtatshëm për këtë”, thotë Musliu.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu