Laporta: Barça së shpejti do të bëhet një nga klubet më të qëndrueshme financiarisht në botë

Joan Laporta ka folur për gjendjen financiare të Barcelonës. Barça është në procesin e rimëkëmbjes ekonomike.

Së shpejti do të arrijmë nivelet para pandemisë dhe do të bëhemi një nga klubet më të qëndrueshme financiarisht në botë”, tha presidenti i Blaugranave.

Laporta vuri në dukje se nëse të ardhurat nga Superliga i shtohen të ardhurave të klubit, atëherë përmirësimi ekonomik do të jetë i rëndësishëm.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu