Lëvizja Vetëvendosje nuk i lë asnjë bastion LDK-së, del fituese edhe në Istog

Janë numëruar mbi 90% të votave në nivel vendi nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Ndërsa në Komunën e Istogut tashmë ka përfunduar numërimi i të gjitha votave.

Në bazë të këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të mbledhë 43.81 përqind të votave.

Vetëvendosje ka lënë mbrapa LDK-në, apo njohur ndryshe si një nga bastionet e LDK-së, e që udhëhiqet nga Haki Rugova.

Istogu kësaj here ia besoi votën Albin Kurtit dhe ndryshimit që mund të sjellë ai për këta banorë. /InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu