LSDM nesër zgjedh kryetarin e ri

Nesër rreth 23 mijë anëtarë të LSDM-së do të kenë mundësi të votojnë për kryetar të partisë.

Para 3 viteve, kur kryetar i partisë u zgjodh Zoran Zaev, në votim u paraqitën 68.999 anëtarë.

Pas propozimit të Sllavjanka Petrovska që të anulohen zgjedhjet në LSDM, Komisioni Zgjedhor Qendror i partisë u përgjigj se zgjedhjet do të vazhdojnë për arsye se procesi është legjitim dhe demokratik.

Krahas Petrovskës në garë janë edhe Venko Filipçe, Jovan Despotovski dhe Aleksandar Bajdevski.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu