Maqedonia e Veriut me rritjen më të ulët ekonomike në Ballkanin Perëndimor (FOTO)

Maqedonia e Veriut me rritjen më të ulët ekonomike në Ballkanin perëndimor për vitet 2024 dhe 2025, përcjell agjencia e lajmeve INA.

Këto janë të dhënat e raportit dyvjeçar të Bankës Botërore të publikuar sot.

Sipas këtij raporti Kosova është shteti me rritje më të lartë ekonomike në rajon. /INA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu