McLaren prezanton “bishën” e re, modeli më i fuqishëm jo hibrid

McLaren ka prezantuar “bishën” më të re e dizenjuar vetëm për tregun amerikan. Mundësohet nga një motor turbo V8 me 824 kuaj fuqi, duke e bërë motorin më të fuqishëm johibrid të McLaren. Makina mund të arrijë një shpejtësi maksimale deri në 350 km/h, duke e bërë McLaren më të shpejtë me dy vende F1 dhe Speedtail kanë tre vende.

Kompania do të prodhojë vetëm 15 ekzemplarë, 14 prej të cilave do të jenë të disponueshme muajin e ardhshëm. Megjithëse nuk bëhet me dije çmimi i Sabre, ka të ngjarë që makina të kapë shifrën mbi 1 milion dollarë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu