Mediat serbe: Albright po bën përsëri plane me shqiptarët

Mediat serbe kanë shkruar sot se, ministri i Mbrojtjes të Kosovës, Armend Mehaj, bisedoi me ish-Sekretaren e Shtetit të SHBA Madeleine Albright, së cilës, siç deklaroi, “ai shprehu mirënjohjen e përjetshme për udhëheqjen e saj dhe vendosmërinë në momentet tona më të vështira për Kosovën”.

“Unë i thashë se ajo është heroina e Kosovës dhe të gjithë çlirimtarëve të Ballkanit dhe ajo gjithmonë do të jetë e tillë”, ka shkruar Mehaj në Facebook.

Ai shtoi se gjithashtu shprehu mirënjohje për popullin amerikan, Ministrinë e Mbrojtjes dhe ushtrinë amerikane për kontributin e tyre të pazëvendësueshëm dhe jetik në të gjithë procesin e ndërtimit, zhvillimit dhe përparimit të të ashtuquajturës Ministri të rreme të Mbrojtjes.

Mehaj shtoi se ai mori një ftesë nga Madeleine Albright për t’u takuar gjatë vizitës së tij zyrtare në Shtetet e Bashkuara.

“Në fund, e ftova sekretarin Albright të vizitojë Ministrinë e Mbrojtjes dhe FSK-në dhe të mbajë kontakte të rregullta në të ardhmen”, tha Mehaj.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu