Mes Ilire Dautit dhe Mimoza Musa nga dy ASH-të kë do ta besojnë Tetovarët

Partitë politike në zgjedhjet parlamentare të 8 Majit pritet të zgjedhin përfaqësuesit e ri ndërsa tani më janë bërë të ditur edhe emrat e kandidatëve.

Mes dy ASH-ve duket që qytetarët do të duhet të zgjedhin mes zërit dhe heroinës që mbushi shqiptarët me shtetësi, deputetes Ilire Dauti dhe kandidates së Arben Taravarit, Mimoza Musa shkruan Top24

Duke u nisur nga ky fakt kujtojmë që deputetja Dauti ishte dhe mbeti njëra nga femrat që shumë herë i ka qëndruar ballë përballë me shovinizmin Maqedonas si nga ana e LSDM-së ashtu edhe nga ana e VMRO-DPMNE-së.

Deputetja Dauti ishte mbahet mend për betejën e vazhdueshme për ligjin për shtetësi si dhe implementimin e këtij ligji, duke ngritur rastet edhe në Kuvend dhe detyruar ministrin Spasovski të paraqitet në seancat kuvendore. Por, deputetja Ilire Dauti si në opozitë ashtu edhe në pushtet, ka bërë jehonë edhe me temat për ekonomi, amendamentet buxhetore për Tetovën dhe vendbanimet e tjera shqiptare.

Zonja Mimoza Musa është një kuadër i ri politik, i propozuar nga krahu i Arben Taravarit, e panjojur më parë në skenën politike.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu