Messi paralajmëron pensionimin

Ylli i Argjentinës dhe Paris Saint-Germain, Lionel Messi, ka thënë se ai mund t’i japë fund karrierës së tij si lojtar, në varësi të përgjegjësive familjare. Ikona e Barcelonës ka thënë se ëndërronte që karrierën ta mbyllte në futbollin argjentinas, por as kjo mund të mos ndodh për shkak se ka shumë gjëra me të cilat duhet të merret.

Nuk e di, kaq shumë gjëra po ndodhin. Ishte një ëndërr që kam pasur gjithmonë si fëmijë, të mund të luaja në futbollin argjentinas. se do të shkoja në fushë dhe doja të isha atje. Por sot varet nga shumë gjëra, unë kam familjen time, tre fëmijët, thjesht pata një ndryshim shumë të madh në jetë që ishte i vështirë për mua dhe gjithë familjen time. Tani e kam kapërcyer dhe ndihem spektakolar.”, tha Messi.

Më tutje ai shtoi se edhe ajo se çfarë do të bëjë pas pensionimit do të lidhet me futbollin.

Unë e dua futbollin, më pëlqen ta luaj, e vetmja gjë që kam bërë gjatë gjithë jetës sime është të luaj futboll dhe jam i sigurt se çfarëdo që të bëj më pas do të lidhet me të, megjithëse nuk e di. çfarë. Nuk mendoj se do të luaj më shumë.”, shtoi ai.

Messi pati vështirësi në sezonin e tij të parë në PSG, por ai ka shijuar një vit të dytë fantastik në kryeqytetin francez, duke kontribuar me shtatë gola dhe 10 asistime në vetëm 13 paraqitje në Ligue 1. Megjithatë, ai sheh brezin e yjeve argjentinas që i varin çizmet njëri pas tjetrit, me shokun e ngushtë të tij Angel Di Maria, i cili është i fundit që ka njoftuar planet për dalje në pension.

Ai do të përpiqet të shtojë një trofe të Kupës së Botës në kabinetin e tij. Argjentina përballet me Arabinë Saudite, Meksikën dhe Poloninë në Grupin C.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu