Milani merr një lajm të keq para derbit me Juventusin

Trajneri i Milanit Stefano Pioli ka konfirmuar se dyshja Olivier Giroud dhe Zlatan Ibrahimovic nuk do te paraqiten në ndeshjen kundër Juventusit në Serie-A.

Kjo ndeshje do të zhvillohet të dielën me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Alian Arena”.

Rossnerët” shpresonin në rikthimin e Groud por as ai e as Ibra nuk do të jenë të gatshëm për ballafaqimin me “Zonjën e Vjetër”

Ibrahimovic vërtetë nuk është mirë krahasuar me atë se si ndihej para sfidës me Liverpoolin dhe kështu nuk do të jetë gati për ndeshjen e nesërme, ashtu sikur edhe Giroud”, ka thënë shkurtimisht Pioli.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu