Milani po përgatitet për bisedimet vendimtare për kontratën me Leaon

Milani do të takohet me përfaqësuesit e sulmuesit Rafael Leao javën e ardhshme dhe do të përpiqen më në fund të bien dakord për detajet e një kontrate të re.

Kanë mbetur vetëm 18 muaj nga kontrata aktuale e 23-vjeçarit në kryeqytetin e Lombardisë dhe kuqezinjtë po punojnë për ta lidhur atë me një marrëveshje të re prej muajsh tashmë, të vetëdijshëm për interesin serioz për sulmuesin e tyre portugez.

Shumë klube nëpër Evropë, përfshirë Chelsean dhe Manchester Cityn, janë tifozë të Leaos dhe mund të kërkojnë të bëjnë një ofertë për të në muajt e ardhshëm.

Sipas Tuttomercatoweb, agjenti i Leaos, Ted Dimvula do të mbërrijë në selinë e Milanit të hënën e javës së ardhshme për të diskutuar detajet e një kontrate të re.

Këshilltari i lojtarit Jorge Mendes me sa duket ka gjetur një marrëveshje që i përshtatet të gjithëve: një kontratë me vlerë rreth 7 milionë euro neto në sezon me një klauzolë lirimi prej rreth 120 milionë euro.

Kjo do t’i lejonte 23-vjeçarit të largohej përballë një super oferte, por gjithashtu do të garantonte njëfarë stabiliteti në lidhje me të ardhmen e tij në Milano.

Klubi milanez po bëhet gjithnjë e më i sigurt dhe shpreson se një marrëveshje mund të arrihet së shpejti, megjithëse ata ende duhet të vendosin nëse janë të gatshëm të paguajnë komisione për agjentët Mendes dhe Dimvula.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu