Ndiqni zbritjet në rrjetet sociale dhe 4 truke të tjera për të gjetur fluturime të lira

Me siguri keni dëgjuar se ka njerëz që udhëtojnë gjatë gjithë kohës për vetëm disa euro, por a po pyesni veten se si i gjejnë këto oferta? Nëse doni të dini se si të gjeni bileta të lira avioni, vazhdoni të lexoni!

Këta njerëz zakonisht nuk kufizohen nga data dhe vende të sakta, thjesht u pëlqen të udhëtojnë dhe të përfitojnë nga mundësitë për marrëveshje të mira.

Truket e përdorura nga njerëzit që udhëtojnë me avion për para të lira:

Kërkoni për një biletë 4-5 muaj përpara datës së dëshiruar

Një këshillë e mirë është të filloni të mendoni për blerjen e një bilete avioni 4-5 muaj përpara datës së dëshiruar.

Në atë kohë, kompanitë ajrore, në bazë të përqindjes së zënies së fluturimeve, fillojnë të “hedhin” oferta interesante në treg.

Blini biletat në ditë të caktuara

Çmimi i së njëjtës biletë avioni, i blerë, të themi, të enjten në mbrëmje dhe të premten në mëngjes, mund të ndryshojë me 10-20%.

Ditët më fitimprurëse për të blerë janë të martën dhe të mërkurën, kur përditësohen bazat e të dhënave të linjave ajrore.

Shumë njerëz pretendojnë se koha ideale është e mërkura pas mesnate dhe ndajnë se është më fitimprurëse të blini bileta avioni gjatë natës.

Kërkoni uebsajte të shumta

Jo të gjitha linjat ajrore do të përfaqësohen në të gjitha faqet e internetit, kështu që kërkimi në vende të ndryshme do t’ju sjellë çmimin më të mirë dhe do t’ju japë më shumë opsione.

Kontrolloni të paktën tre faqe interneti si Expedia , eDreams ose Kiwi , më pas kontrolloni faqet e internetit të linjave ajrore që fluturojnë atë rrugë.

Mund të gjeni edhe një biletë më të lirë në faqen e tyre zyrtare.

Përdorni Google Flights

Kur kërkoni për bileta avioni, përveç kërkimit në faqet e mësipërme të internetit, mund të gjeni oferta të mira shumë lehtë dhe lehtësisht edhe përmes Google Flights .

Gjëja e parë që duhet të bëni është të futni destinacionin tuaj të dëshiruar. Domethënë, ditën kur dëshironi të udhëtoni dhe të ktheheni, është mirë të zgjidhni data fleksibël për të marrë më shumë opsione.

Ndiqni linjën ajrore në rrjetet sociale

Sot ka të bëjë me rrjetet sociale dhe nuk bën përjashtim për të gjitha linjat ajrore në mbarë botën.

Ata përdorin rrjetet e tyre sociale për të ndarë disa nga ofertat më të mira. Nëse dëshironi të jeni ndër të parët që të dini se kur janë në dispozicion biletat më të lira, duhet t’i ndiqni ato.

Disa linja ajrore që kanë fluturime për dhe nga Maqedonia janë: Wizzair, Lufthansa, Turkish Airlines, Pegasus, Qatar Airways, Air Serbia, LOT Polish Airlines, Croatia Airlines, Austrian Airlines, SWISS.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu