Nesër dorëzohet iniciativa për rrëzimin e Abazoviqit

Partia e Milo Gjukanoviqit, nesër pritet të dorëzojë iniciativa për rrëzimin e Qeverisë së Dritan Abazoviqit. Siç raporton Vijesti, partia e Gjukanoviqit e ka parë këtë marrëveshje si shkelje e interesave kombëtare të Malit të Zi, historisë dhe traditave të këtij vendi.

Partia Socialdemokrate bëri thirrje që nesër të dorëzohet iniciativa për rrëzimin e Qeverisë dhe të rrëzohet kryeministri që “e ka rrëzuar Malin e Zi si askush para tij”.

Ata e vlerësuan nënshkrimin e kontratës me Kishën Ortodokse Serbe si “mashtruese” dhe “frikacake”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu