“Nga kolapsi i BE-së te lufta civile në SHBA”, Kremlini si Nostradamus: Perëndimi kërkon të vrasë Putinin

Perëndimi kërkon të vrasë Vladimir Putinin dhe rrezikon të nisë një luftë bërthamore, sipas një deklaratë të ministrit të Jashtëm të Kremlinit, sipas Daily Mail.

Akuza nga kryediplomati i Kremlinit Sergei Lavrov është ndër parashikimet e reja për vitin 2023 nga miqtë më të afërt të diktatorit rus, ndër të cilat përfshihet dhe kolapsi i BE-së për shkak të ribashkimit të Britanisë dhe për shkak të NATO-s që kërkon të vrasë liderin rus, sipas nënkryetarit të këshillit të sigurisë të Vladimir Putin , Dmitry Medvedev.

Sipas parashikimeve, Mbretëria Bashkuar do të shkëputet nga Irlandën e Veriut, duke iu bashkuar Republikës Irlandeze. Një tjetër parashikim i çuditshëm përfshin “krijimin e Rajhut të Katërt në bazë të Gjermanisë dhe satelitëve që i bashkohen asaj”, veçanërisht Polonia, republikat baltike, Republika Çeke, Sllovakia, Rumania, një Ukrainë me bazë në Kiev.

SHBA mund të copëtohet gjithashtu nga një luftë të re civile, me shkëputjen e Kalifornisë dhe Teksasit, tha Medvedev. Ministri i Jashtëm Lavrov tha se ‘zyrtarët anonimë’ në Pentagon po komplotojnë për vrasjen e Putinit.

Deklaratat e fundit nga Lavrov dhe Medvedev theksojnë se Perëndimi kërkon konflikt me Rusinë. Lavrov tha se Ukraina dhe Perëndimi duhet të pranojnë kërkesat e Rusisë për ‘çmilitarizimin dhe denazifikimin’ e territorit ukrainas, në të kundërt do të ketë pasoja.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu