Një dasmë në Shtëpinë e Bardhë

Çifti u martua në një ceremoni private në lëndinën e Jugut, ku morën pjesë presidenti amerikan Joe Biden dhe Zonja e Parë Jill Biden.

Naomi, 28 vjeçe, është e diplomuar në Fakultetin Juridik të Kolumbias. Ajo është vajza e madhe e djalit të Presidentit Hunter Biden dhe ish-gruas së tij, Kathleen Bull. Neil, 25 vjeç, i cili gjithashtu studioi drejtësi, u dërgua për fushatën presidenciale të Hillary Clinton në Shtëpinë e Bardhë gjatë presidencës së Barack Obamës.

Çifti banon në Uashington. Ata u takuan në New York në një takim me një mik të përbashkët rreth katër vjet më parë dhe që atëherë janë bashkë, sipas zyrës së Zonjës së Parë.

Dasma e fundit në Shtëpinë e Bardhë – ceremoni dhe pritje – ku përfshihej një anëtar i familjes presidenciale ishte në qershor 1971 kur Tricia Nixon u martua me Edward Cox në Kopshtin e Trëndafilave me 400 të ftuar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu