Nusreti ushqen me biftek miliarderen më të kërkuar në botë (VIDEO)

Miliarderja më e kërkuar në botë, Isabel Dos Santos, u filmua duke takuar Salt Bae në restorantin e tij në Dubai, ku ai e ushqeu atë me një biftek thikë në gojë.

Dos Santos, 49 vjeçe, vajza e ish-diktatorit të Angolës, kërkohet për mashtrim, përvetësim dhe pastrim parash, por gjeti kohë të vizitojë restorantin e shtrenjtë Salt Bae në Dubai, shkruan Daily Mail.

Agjencia botërore e policisë Interpol ka publikuar një njoftim të kuq për miliarderen nga Angola, duke kërkuar nga të gjitha departamentet e policisë në botë ta lokalizojnë dhe ta arrestojnë.

Një sërë akuzash për korrupsion ndjekin Dos Santos, ndërsa ajo vazhdon t’u shmanget autoriteteve. Por duket se gruas angoleze i ka shijuar bifteku luksoz, i cili mund të kushtojë disa mijëra për copë, ka treguar ajo në një sërë historish në Instagram.

Vitin e kaluar, ajo postoi një foto nga Kupa e Botës në Katar për 400,000 ndjekësit e saj në Instagram.

Jose Eduardo, babai i saj, sundoi Angolën nga 1979 deri në 2017. Dos Santos ka lindur në Baku, Azerbajxhan. Ajo ka jetuar jashtë Angolës që kur babai i saj i dha fund mbretërimit të tij 38-vjeçar dhe tani besohet se pjesën më të madhe të kohës e kalon në Londër, Lisbonë dhe Dubai.

Një nga akuzat kundër Dos Santos është se në vitin 2020, ajo dhe burri i saj i atëhershëm “zhvatën” 1 miliard dollarë para publike nga marrëveshjet që përfshijnë diamante, naftë dhe telekomunikacion.

Ajo akuzohet se ka përdorur mbështetjen e babait të saj për të grabitur paratë e shtetit nga vendi i pasur me naftë, por i varfër afrikan dhe për të transferuar paratë jashtë vendit me ndihmën e firmave perëndimore.

Ajo u shpall gruaja më e pasur në Afrikë dhe njihet si “Princesha”. Ajo këmbëngul se është e pafajshme. Nuk dihet nëse Salt Bae e dinte se kush ishte Dos Santos.

Kjo nuk është hera e parë që figura të diskutueshme vizitojnë restorantin e Salt Bae, pra Nusretit.

Një zyrtar komunist vietnamez, To Lam, u kap duke u ushqyer me dorë me një biftek të artë në restorantin Salt Bae në Londër në nëntor 2021.

Klipi u postua në profilin TikTok të Nusr-Et Steakhouse, por u fshi shpejt. Megjithatë, ajo tashmë është bërë virale në Vietnam.

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, gjithashtu ndezi zemërim në atdheun e tij të varfër pasi hëngri një biftek të shtrenjtë të përgatitur nga Salt Bae në Turqi.

Video:

 


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu