Pamje nga ulja e pabesueshme e Airbusit të parë A340 në Antarktik

Jemi mësuar të shohim aeroplanë të mëdhenj duke bërë ulje në aeroporte të zakonshme, por a keni parë ndonjëherë aeroplan Airbus duke bërë ulje në Antarktik?

Në një video të publikuar në internet shihet ulja e parë e një aeroplani të tipit Airbus A340 në Antarktik.

Aeroplani u ul në pistën e akullt të martën pas një fluturimi prej rreth 4.500 kilometrash për më shumë se pesë orë nga qyteti Cape Town i Afrikës Jugore, shkruan Daily Mail.

Shtresa e akullit në atë pjesë është e trashë gati një milje dhe pa problem mund ta mbajë edhe peshën e një aeroplani Airbus A340 të ngarkuar.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu