Pamje që tregojnë momentin e frikshëm kur ndodhi tërmeti në Turqi, nga i cili mbetën mbi 500 të vdekur

Më shumë se 500 të vdekur raportohet se kanë mbetur pas një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7.8 goditi Turqinë jugore herët të hënën. Veç kësaj, më shumë se 1,700 ndërtesa u dëmtuan në 10 qytete turke dhe siç është raportuar, të paktën 18 pasgoditje me magnitudë mbi 4 ballë janë regjistruar pas tërmetit të fuqishëm.

Por ekspertët kanë paralajmëruar se pasgoditjet e forta ka të ngjarë të vazhdojnë në orët dhe madje edhe ditët në vijim.

Ndërkohë janë publikuar disa pamje të cilat thuhet se tregojnë momentin e tërmetit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu