Pas sulmit me raketa, Polonia merr vendimin më të fundit

Polonia do të mbajë funeralin shtetëror për dy personat e vrarë nga raketa që goditi fshatin Przewodow, në kufi me Ukrainën.

Famullitari lokal i tha agjencisë polake të lajmeve Pap, duke shtuar se funeralet do të bëhen veçmas, të shtunën dhe të dielën, raporton corriere.

Para 3 ditësh dy nga raketat ruse të lëshuara kundër Ukrainës ranë në Przewodow, një qytet polak pranë kufirit me Ukrainën, ku si pasojë e tyre humbën jetën dy persona.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu