Pata që fluturonte me kokë poshtë po u tregohej miqve, thonë ekspertët

Një patë që fluturonte me kokë sapo po u tregohej shokëve të tij, kanë thënë ekspertët. Kishte një konfuzion kur fotografi amator Vincent Cornelissen postoi një imazh të zogut në faqen e tij në Instagram, transmeton InfoShqip.

Ai e kap në foto patën ndërsa po lundronte me kokë poshtë në Arnhem, Holandë, në mars. Kjo bëri që shumë përdorues të pyesin se çfarë po bënte zogu dhe nëse ishte në rregull. Cornelissen i siguroi ata se patja e re e errët ngjyrë kafe ishte e mirë dhe thjesht po përpiqej të bënte përshtypje miqtë e saj me truket e reja që kishte mësuar.

Manovra që po bënte zogu njihet si fryma dhe përshkruan kur zogjtë zbresin shpejt dhe bëjnë zig-zag. Mendohet se është një mbrojtje kundër grabitqarëve. Cornelissen shkroi: ‘Ata e bëjnë këtë për t’u mburrur me moshatarët e tyre. Më shiko mua! ‘

Ai shtoi: ‘Ishte madje një profesor nga Universiteti i Stambollit që redaktoi fotografinë time me shigjeta për t’i mësuar studentët e tij për aerodinamikën.’

Patat duket se do të bënin gjithçka për shokët e tyre pasi një nga zogjtë gjithashtu u përpoq të ndihmonte një mik kur i vuri re që po operohej muajin e kaluar. Arnold ishte gati për tu operuar në këmbë kur Amelia u shfaq.

Ajo pastaj u përpoq të hynte për ta liruar atë, shumë për argëtimin e stafit në Cape Wildlife Center në Barnstable, Massachusetts. Arnold kishte nevojë për operim pasi stafi e vuri re atë duke çaluar dhe duke rënë përmbys.

Ata ishin në gjendje ta kapnin dhe ta sillnin për një provim ku ata zbuluan se ai kishte dy fraktura të hapura në këmbë dhe e caktuan për kirurgji të nesërmen në mëngjes. Për fat të mirë gjithçka shkoi mirë dhe ai ishte në gjendje të kthehej për një vakt me Amelia./InfoShqip.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vincent TC (@b0unce1971)


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu