Përzgjedhësi i ri i Portugalisë ka ftuar 38-vjeçarin Ronaldo: Mosha nuk është e rëndësishme për mua

Pavarësisht se Fernando Santos u largua nga bankina e Portugalisë pas Kupës së Botës në Katar dhe ia la postin Roberto Martinez, ish-përzgjedhësit të Belgjikës, statusi i Cristiano Ronaldos mbeti i paprekur.

Portugezi është ende pjesë e ekipit kombëtar dhe këtë e konfirmoi Martinez me listën e fundit.

Sulmuesi i Al Nassr ka fituar vendin e tij në garën për kualifikueset evropiane kundër Lihtenshtajnit dhe Luksemburgut.

Gazetarët u interesuan nëse Martinez mendoi të mos e ftonte dhe pse e ftoi në fund.

“Fillimisht kam marrë parasysh listën e lojtarëve që kanë luajtur në Katar. Doja të sigurohesha për angazhimin e të gjithë lojtarëve dhe e di që Ronaldo është shumë i përkushtuar”.

“Me të fitojmë përvojë, ai është një figurë kyçe dhe mosha nuk është e rëndësishme për mua”, ka thënë Martinez. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu