Po të shpenzonin një milion dollarë në ditë, kur do t’u mbaronin paratë?

Ndër njerëzit më të pasur në botë janë dy fytyra mjaft të famshme – Elon Musk dhe Jeff Bezos.

Elon Musk është një manjat i teknologjisë dhe hapësirës, ​​pronar i kompanive Tesla, Space-X, Neuralink, dhe rrjetit social X. Nga ana tjetër, Jeff Bezos është themeluesi i Amazon dhe pronari i kompanisë hapësinore Blue Origin.

Musk ka një vlerë të vlerësuar prej 198 miliardë dollarë, duke e bërë atë njeriun e dytë më të pasur në botë, me Bezos në vendin e tretë, me një vlerë të vlerësuar prej 193.8 miliardë dollarë.

Nëse të dy do të shpenzonin nga një milion dollarë në ditë, do të mbetej pa para pas 476 vjetësh.

Pra, u duhen disa jetë për t’i shijuar. Ndaj llogaria tjetër, ajo se dhe sa jetë kanë, ëshë shumë trishtuese. Trishtuese për faktin se vdekja do i barazojë me të gjitha krijesat. Dhe ajo para shumëzohet me zero te Zoti, te i Cili ka të tjera kritere mbi vlerën që ke patur në këtë jetë.

Vlen të theksohet se njeriu më i pasur në botë është Bernard Arnault, pronar i kompanisë LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), kompania më e madhe në botë për mallra luksi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu