Presidenti i AFA i “pret” shpresat Messi-t

Presidenti i Federatës Argjentinase të Futbollit (AFA), Claudio Tapia, ka bërë një deklarat pesimiste për sa i përket Kombetares së Argjentinës, duke thënë se gjysmëfinalja do të ishte një sukses i mirë dhe se nuk pretendonte për më shumë.

“Të jesh në katër më të mirët e botës është një objektiv pozitiv”, tha ai për “TyC Sports”.

Kjo deklaratë bie në kundërshtim të fortë me “yllin” e Argjentinës, Lionel Mëssin, pasi ky i fundit është shumë vizionarë dhe e ka shprehur haptazi se dëshira e tij më e madhe në furboll është të fitojë Botërorin me Argjentinën.

Messi ka fituar gjithçka me Barcelonën por i mungon shumë një trofe me Kombëtaren e tij, madje ai ka deklaruar se do të ishtë i gatshëm të ndërronte një trofe të Barcelonës që të kishtë një me Argjentinën. /albeu

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here