Princi Philipp transportohet në spital

Princi Philip i Edimburgut, bashkëshorti i mbretëreshës së e Britanisë së Madhe, është transportuar në spital pas një seri shqetësimesh ende të papërcaktuara.

Lajmin e ka pohuar vetë Buckingam Palace, që specifikoi se babai i princit Charles ndodhet në spitalin Edward VII në Londër, dhe pritet të rri disa ditë në atë strukturë.

Philipp, tashmë 99-vjeçar, prej kohësh është tërhequr nga ceremonitë zyrtare, duke i deleguar rolin nipit të tij William në pjesën më të madhe të rasteve.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu