Pritet arrestimi i deputetit të VV për gazin lotsjellës

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi, lëshoi gaz lotësjellës gjatë mbledhjes për demarkacionin.

Policia tashmë ka hyrë në Kuvend dhe po procedon kundrejt deputetit Çaushi.

“Arroganca e pushtetit që përkundër fakteve të pakontestueshme, po insistonnë ratifikimin e demarkacionit dhe për këtë do të përballet me rezistencë të fuqishme”, ka deklaruar VV, pas ngjarjes, transmeton “Ekspress”. /albeu


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu