“Pse u martove me mësuesen tënde 24 vite më të madhe?” Emmanuel Macron lë pa fjalë me përgjigjen për gazetarët

Presidenti francez Emmanuel Macron është parë duke buzëqeshur gjatë një interviste të pazakontë me gazetarët autikë për gruan e tij Brigitte.“Duhet të jesh model dhe të mos ishe martuar me mësuesen tënde! ”, tha njeri prej tyre gjatë një diskutimi me fëmijët nga La Papotin, një gazetë e themeluar në vitin 1990 në një qendër kujdesi për të rinjtë me autizëm.

Presidenti francez i gatshëm për të dhënë përgjigje duket se është vënë në siklet nga pyetjet e vështira të gazetarëve. Pyetja që ra në sy dhe është bërë virale kishte të bënte me marrëdhënien e Macron me gruan e tij, Brigitte Macron.

“Ai është president. Ai duhet të japë shembull dhe të mos ishte martuar me mësuesen e tij”, tha njëri prej tyre.

Brigitte Macron ishte nënë e tre fëmijëve dhe 24 vite më e madhe se ai kur u takuan në shkollën e mesme ku ai ishte student dhe ajo mësuese përpara se të martoheshin përfundimisht në 2007.

“Nuk bëhet fjalë nëse duhet të jepni apo jo një shembull. Kur je i dashuruar, zgjedhja nuk është e jotja”, u përgjigj fillimisht presidenti francez dhe shtoi:“Ajo nuk ishte tamam mësuesja ime. Ajo ishte mësuesja ime e aktrimit. Nuk është njësoj,” tha presidenti francez.

Macron u pyet gjithashtu nëse ka para të mjaftueshme, ku ai u përgjigj se si president i Francës merr më pak para sesa kur punonte si bankier. Gazetarët e La Papotin e pyetën Macron dhe për miqësinë, teksa ai u përgjgij se “nuk është puna më e mirë të kesh shumë miq”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu