Rama do të mbledhë në Tiranë liderët e partive shqiptare nga Maqedonia?

Kryeministri shqiptar Edi Rama dyshohet se ka ftuar liderët e partive politike nga blloku shqiptar në Maqedoni në një takim jozyrtar në Tiranë, raportojnë mediat shqiptare.

Takimi është planifikuar të zhvillohet ditën e martë, thuhet në njoftimin e agjencisë shqiptare të lajmeve “Zhurnal”, e cila i referohet burimeve nga partitë shqiptare. Nuk dihet arsyeja e mbajtjes së mbledhjes.

Mediat shqiptare kanë raportuar se lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, Bilal Kasami nga BESA, kryetari i Alternativës, Afrim Gashi, si dhe kryetari i Partisë Demokratike të Shqiptarëve (PDSH). ), ishin të ftuar në takimin në Tiranë Menduh Tachi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu