​Reali dhe Barça zhvillojnë duelin e parë gjysmëfinal në Kupën e Spanjës

Në stadiumin “Santiago Bernabeu” sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet dueli i parë gjysmëfinal i Kupës së Francës ku do të ballafaqohen dy gjigantët, Real Madridit dhe Barcelona.

Nën drejtimin e gjyqtarit Munuera Montero, dy skuadrat synojnë ta bëjnë hapin e parë drejtë finales së madhe në një stadium që pritet të jetë i stërmbushur siç ndodh zakonisht në “El Clasico”.

Barcelona është e goditur nga tri mungesa të mëdha pasi pritet t’i mungojnë emra si Lewandowski, Pedri dhe Dembele, kurse te Reali mungon dyshja e mbrojtjes Mendy dhe Alaba.

Këto janë formacionet e mundshme:

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Kroos, Tchouameni, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius Jr

Barcelona: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Christensen, Balde; De Jong, Busquets, Roberto; Raphinha, Torres, Gav


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu