Ronaldo: Unë e Messi jemi të kërcënuar nga Salah

Cristiano Ronaldo beson se Mo Salah mund të jetë një kandidat për fitimin e “Topit të Artë”, një trofe për të cilin ylli portugez dhe Lionel Messi kanë dominuar për më shumë se një dekadë. Kaka në vitin 2007 ishte i fundit kur dikush tjetër fitoi çmimin, por Ronaldo pranoi se Salah me 44 golat e shënuar këtë sezon me Liverpool e evidenton atë si një kërcënim të madh.

“Mo Salah ka qenë një prej zbulimeve të këtij viti. Shumë njerëz flasin për betejën Cristiano Ronaldo-Messi por ka edhe futbollistë të tjerë që kanë shanset për të hyrë në garën për “Topin e Artë”. Egjiptiani është njëri prej tyre. Shpresoj që dëmtimi i tij në finalen e Kiev të mos e mbajë jashtë Botërorit”, deklaroi 33-vjeçari.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here