Rusia ndërhyri: Azerbajxhani pranoi propozimin për një armëpushim në Karabak

Azerbajxhani pranoi propozimin e Rusisë për një armëpushim në kufirin me Armeninë, njoftoi shërbimi për shtyp i Ministrisë së Mbrojtjes të republikës, transmeton InfoShqip.

“Ne kemi pranuar iniciativën e palës ruse për të njoftuar një armëpushim në kufirin Armeno-Azerbajxhan nga 10:00,” shkruhet në deklaratë.

Në të njëjtën kohë, sipas ushtrisë, ushtria armene vazhdon të granatojë pozicionet e ushtrisë azerbajxhanase duke përdorur tanke dhe mortaja.

Më herët, Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi se rajoni Kelbajar u granatua nga territori i Armenisë./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu