Salah barazoi rekordin e Gerrardit në Ligën e Kampionëve

Mohamed Salah barazoi rekordin e Steven Gerrard te Liverpooli për më shumë gola në Ligën e Kampionëve në Anfield, pas golit kundër Milanit të mërkurën.

Salah shënoi në minutën e 48-të të ndeshjes në Ligën e Kampionëve, duke barazuar ndeshjen në 2-2 pasi përfundoi me sukses një asistim nga Divock Origi.

Ky ishte goli i 14-të i Salah në Ligën e Kampionëve në Anfield, duke shkuar në nivel me legjendën e Reds, Gerrard.

Rekordi i Salah në Ligën e Kampionëve

Salah kishte shënuar vetëm tre gola të Ligës së Kampionëve në karrierën e tij para se të transferohej te Reds nga Roma, por që atëherë ai është bërë golashënues serik në këtë garë.

Ylli egjiptian tani ka 26 gola në Ligën e Kampionëve për Liverpoolin, me më shumë se gjysmën e atyre që vijnë në shtëpi.

Një nga golat e tij më të paharrueshme erdhi nga Anfield, pasi ai shënoi golin hapës në finalen e Ligës së Kampionëve së vitit 2019 kundër Tottenham me një penallti në minutën e dytë.