Sërish tërmet në Shqipëri, ja magnituda dhe epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.5 e shkallës Rihter është regjistruar rreth orës 13:39 të mesditës së sotme në një distancë prej 72 kilometrash në verilindje të Tiranës.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte 26 kilometra në Kukës dhe 18 kilometra në Kurbnesh.

Tërmeti kishte një thellësi prej 10 kilometrash.

Lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda dhe janë ndjerë dhe në kryeqytetin shqiptar. /Ora News/

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu