Shihni se si Rama dhe Thaçi e dëgjojnë me vëmendje Macronin (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në Samitin e Frankofonisë në Erevan të Armenisë. Së bashku me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi ata kanë zhvilluar një takim me presidentin e Francës, Emanuel Makron.

Në videon e publikuar nga kryeministri Rama duket se Presidenti Makron diçka po i shpjegon dy krerëve shqiptarë, përkatësisht kryeministrit shqiptar dhe presidentit të Kosovës.

Për Ballkanin, çështja më e debatueshme e momentit është propozimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për korrigjimin e kufijve me Serbinë.

Video:

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here