Si arriti 69 vjeçarja të bëjë 30 udhëtime me avion pa bileta e pasaportë

Shumë njerëz thonë se kënaqësia për të fluturuar i është larguar shumë kohë më parë, por Marilyn Hartman nuk e ka lënë makthin e aeroporteve dhe linjave ajrore ta zbusin pasionin e saj për aviacionin.

Ajo nuk shqetësohet se i ka të gjitha dokumentet dhe pasaportën me vete sepse nuk mban asnjë. Dhe ajo nuk shqetësohet për koston e biletës, sepse as nuk i paguan ato.

Për 69 vjeçaren udhëtimi ajror ka sfida të tjera, domethënë rrezikun e kapjes.

E quajtur “Fantazma e fluturimeve”, ajo për dekada ka arritur të fluturojë nëpër botë pa pasaportë, biletë ose leje bordi.

Të bësh këtë edhe një herë në epokën e fiksuar pas sigurisë pas 11 shtatorit duket mahnitëse. Megjithatë, ajo e ka menaxhuar atë të paktën 30 herë gjatë 19 viteve të fundit.

Sigurisht, Hartman – femër dhe në dekadën e saj të shtatë – nuk është një kandidate e dukshme për të vendosur këmbanat e alarmit. Dhe aftësia e saj për të lëvizur vetëm si fantazmë duke kaluar tek siguria, personeli i check-in dhe stjuardesat pa tërhequr vëmendjen e tyre është çelësi i suksesit të saj.

Ajo thotë se gjithmonë ecën me udhëtarët e tjerë dhe gjen një vend. Nëse ndalet, ajo është jashtëzakonisht e sjellshme dhe luan plotësisht rolin e të pafajshmes.

“Unë me të vërtetë nuk dua të vë askënd në telashe”, i tha ajo një herë një oficeri policie i cili pyeti se si kishte kaluar sigurinë e aeroportit.

Fatkeqësisht për Hartman, një pensioniste në Çikago, ditët e saj fluturuese falas së shpejti mund të kufizohen nga një dënim me burg. Ajo u arrestua të martën për shkelje kriminale në Aeroportin Ndërkombëtar O’Hare të Çikagos ndërsa ishte gati të hipte në një fluturim tjetër pasagjerësh.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu