Sonte pritja e presidentit turk, nesër takimi Erdogan-Vuçiq

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, po mbërrin sot në Beograd, i cili do të qëndrojë për një vizitë zyrtare në Serbi më 6 dhe 7 shtator 2022. Sot rreth orës 21:05, presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pritet të pritet në aeroportin “Nikola Tesla”, transmeton InfoShqip.

Të mërkurën, më 7 shtator 2022, në ora 11:00, do të mbahet ceremonia e mirëseardhjes para Pallatit të Serbisë.

Pesëmbëdhjetë minuta më vonë do të ketë një takim mes Presidentit të Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Në ora 12:15 do të mbahet mbledhja plenare e delegacioneve të Republikës së Serbisë dhe Republikës së Turqisë./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu