Ballina Etiketimet Amerikane

Etiketim: amerikane

Japoni, përplaset luftanija amerikane me një anije mallrash

Së paku shtatë anëtarë të ekuipazhit të luftanijes amerikane USS Fitzgerald janë zhdukur dhe tre të tjerë janë plagosur, pas përplasjes të luftanijes me...

Ambasada amerikane lajm të mirë për shqiptarët: Ja kush mund të...

Me rastin e festave të fundvitit, ambasada e SHBA­ve në Tiranë jep një lajm të mirë: seksioni konsullor do t’i lejojë aplikantët shqiptarë për...

Ambasada amerikane në Ankara të Turqisë njofton për mbylljen e institucionit

Pas vrasjes së ambasadorit rus, ambasada amerikane në Ankara të Turqisë ka njoftuar se do të mbyllet dyert e institucionit. Ambasadori rus u qëllua me...

Ish-ambasadorja amerikane në Shkup: Këto janë zgjedhje për të mposhtur kriminelët...

Ish-ambasadorja amerikane në Maqedoni, Xhilian Milovanoviç në profilin e saj në facebook duke shpërndarë foto nga mitingu i LSDM në Shkupk ka shkruar se...

Blindohet Mesdheu, mbërrijnë 2 luftanije amerikane dhe 4 mijë marinsa

Rreth 4 mijë marinsa amerikanë të grupit ARG kanë mbërritur në Detin Mesdhe pas kalimit në Kanalin e Suezit, njofton marina amerikane. Grupi është i...

Një avion rus dhe një amerikan gati sa s’u përplasën mbi...

Zyrtarët amerikanë thanë se një avion rus i është afruar shumë afër një avioni të koalicionit ndërkombëtar, i cili udhëhiqet nga Shtetet e Bashkuara...

Lajmet e fundit