Ballina Etiketimet Be

Etiketim: be

Rama, BE-së: Po na u larguat, kam alternativa të tjera

Kryeministri Edi Rama në një intervistë në ‘France 24’ foli edhe për integrimin e Shqipërisë në BE. Kreu i qeverisë u shpreh se nëse...

Daçiç ua di për ‘nder” pesë vendeve të BE-së që nuk...

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se për shtetin serb kanë shumë rëndësi pesë vendet e BE-së që nuk e kanë...

Ivanov: BE-ja të nxjerrë mësime dhe ta ndryshojë qasjen ndaj Maqedonisë

Anëtarësim i Maqedonisë në NATO, fillim i bisedimeve me BE-në, thellim i bashkëpunimit në sferën e sigurisë me qëllim stabilitet në gjithë rajonin, përmbajtje...

“The Economist”: Ftesa nga BE për Shqipërinë – brenda vitit!

Revista prestigjoze “The Economist” komenton me tone optimiste situatën ekonomike në Shqipëri. Në raportin periodik për tremujorin e parë të vitit, “Intellicence unit”, njësia...

Liderët e BE-së të shqetësuar me ndikimin e Rusisë në Ballkan

Liderët e Bashkimit Evropian kanë shprehur shqetësimin e tyre për “ndikimet e jashtme”, që po shkaktojnë përçarje në shtetet e Ballkanit Perëndimor, pas disa...

Plevneliev: Maqedonizmi nuk guxon të futet në BE

Presidenti në largim i Bullgarisë, Rosen Plevneliev, në intervistën e tij të fundit si president tha se Maqedonia duhet të futet në BE, por...

Koxias: Harrojeni BE-në pa ndryshuar emrin

Në një intervistë për mediat vendase, ministri grek i Punëve të Jashtme, Nikos Koxias ka përsëritur se Greqia do të bllokojë integrimin euroatlantik të...

BE zotohet të parandalojë sulme terroriste si të Stambollit

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, e ka dënuar sulmin e mbrëmshëm terroristnë njërin nga lokalet e Stambollit ku mbetën të vrarë...

SHBA, BE dhe NATO i ofrojnë ndihmë shtetit turk

Viti i ri ka nisur me viktima në shtetin turk. Sulmi është dënuar nga SHBA, NATO si dhe Federica Mogerini, përfaqësuese e lartë e...

Ish-diplomati i BE-së në Maqedoni i kujton burgun funksionarit të VMRO-së

Janë thelluar akoma dhe më tej përplasjet mes diplomatëve të huaj dhe përfaqsuesve të pushtetit në Maqedoni. Një ditë më parë, ishte Erwan Fouere,...

Lajmet e fundit