Ballina Etiketimet Britanik

Etiketim: britanik

Ministri britanik godet: Maqedonia jo sytë ka Rusia

Ministri britanik për Evropën dhe Ballkanin, Alan Duncan në një intervistë për Alsat-M ka folur rreth situatës aktuale politike në Maqedoni. Sipas tij, nëse...

Viti 1999: Pamje nga arrestimi spektakolar i serbit nga KFOR-i britanik...

Menjëherë pas përfundimit të luftës, me hyrjen e KFOR-it në Prishtinë, kanë filluar arrestimet e serbëve në Kosovë. Në një video të papublikuar deri më...

Lajmet e fundit